اینستاگرام web api با Node.js بدون ثبت نام در فیسبوک

تاکنون سعی داشته اید از API های تلگرام، اینستاگرام، فیسبوک، واتساپ، گوگل سرچ، یوتوب یا هر سایت محبوبی استفاده کنید؟ تاکنون با Rapid API آشنا بودید و از API های رایگان آن استفاده کردید؟ آیا با API های ایرانی مانند apieco آشنا هستید؟

احتمالا شما هم از تحریم های فیسبوک که واتساپ و اینستاگرام را هم بسته است حس خوبی ندارید! بله واقعیت این است که نمیتوان وارد https://developers.facebook.com/ شد و به راحتی یک اکانت ساخت و از API ها استفاده کرد.

با این وجود هنوز میتوان کارهایی کرد. انگار یک نفر یک پکیج در npm برای Node.js دولوپر ها منتشر کرده است. حالا دیگر نیازی به اکانت فیسبوک نداریم. با این پکیج میتوان وارد اکانت اینستاگرام شد، لایک کرد، کامنت گذاشت و خیلی کارهای دیگر انجام داد.

اگر به گوگل بروید و عبارت instagram web api را سرچ کنید، شاید اولین نتیجه سایت npm باشد که پکیج instagram-web-api را به شما معرفی میکند و طرز استفاده از آن را بصورت یک دایکومنتیشن به شما نشان میدهد.

اینجا یک اپلیکیشن میسازیم که وارد اینستاگرام شما میشود و اطلاعات پروفایل کاربری شما را نشان میدهد.

توضیحات گام به گام پروژه

پیشنیاز: دانلود ریپوسیتوری و نصب پکیج هایش

مثل همیشه یک ریپوسیتوری داریم. آن را از گیتهاب بصورت zip دانلود میکنیم و به دسکتاپ می آوریم. برای نصب پکیج ها هم از npm install یا همان yarn install استفاده میکنیم.

npm install

گام اول: بجای username و password مقدار میدهیم.

گام دوم: در این گام نهایی کافیست در ترمینال سرور را روشن کنید و به بروزر بروید و localhost:5000 را وارد کنید و اگر خوش شانس باشید (ارور ندهد) انگاه اطلاعات پروفایل اینستاگرام خود را به فرمت جیسون دریافت میکنید.