خودآموزی: کدام زبان برنامه نویسی از بقیه بهتر است؟

15 خرداد 1400

هر زبانی یک کاربرد دارد و در جای خود بهترین گزینه محسوب میشود. مثال زبان پایتون برای هوش مصنوعی بهترین انتخاب است. جاوااسکریپت برای طراحی فرانت اند بهترین انتخاب است.

باز هم در خود طراحی وب اگر بخواهید یک فروشگاه بسازید یا یک بالگ بسازید پاسخ متفاوت است. بهتر است اینگونه بپرسیم: کدام زبان و کدام فریمورک برای ساخت یک فروشگاه اینترنتی بهتر است؟ کدام زبان و کدام فریمورک برای ساخت یک بالگ بهتر است؟

با توجه به اینکه هنگام ساخت یک بالگ مسئله سئو نقش مهمی دارد باید سرور ساید رندرینگ انجام شود بنابراین js.Next که یکی از کتابخانه های js.React است بهترین گزینه است. حتی میتوان بالگ های وردپرسی را با این الیبرری باز طراحی کرد.

حتی این سوال در رابطه با دیتابیس هم پیش می آید. مثال زمانی که میخواهید بین دیتابیس های SQL و noSQL یکی را بر حسب نیاز پروژه و کاربرد های پروژه انتخاب کنید.

هر زبانی هر فریمورکی و هر دیتابیسی بر حسب نیاز سرو کله اش پیدا میشود و در جایگاه خود مینشیند تا نیاز ما را برطرف کند یا کار ما را ساده تر کند و به نوعی به ما کمک کند تا سریعتر و با بازده بهتر و با کیفیت تر کدنویسی پروژه موردنظر را انجام دهیم.

این مقاله در اولین شماره (خرداد ماه) مجله جونیور آمده است.

برنامه نویسی و شاخه هایش - خود آموزی برنامه نویسی - جونیور فرانت اند