کار با داشبورد وردپرس: قرار دادن تصویر favicon

سلام! در این مقاله کوتاه به چگونگی قرار دادن تصویر favicon وردپرس پرداخته میشود. کافیست با گوشی همراه خود یا با فتوشاپ یک فایل ابعاد مربع ایجاد کنید. شاید هم بجای ایجاد یک تصویر جدید, crop کردن یک عکس موجود را ترجیح دهید!

تصویر favicon - جونیور فرانت اند
تصویری مربوط به فیو آیکون

ابعاد آن بسیار متفاوت است. نیاز نیست به این توجه کنید که طول و عرض این مربع 300 پیکسل باشد یا 100 پیکسل! تنها به این توجه کنید که مربع باشد. این مربع پسوند jpg یا png میتواند داشته باشد. ترجیح من png است. برای تولید png در فتوشاپ کافیست مراحل زیر را طی کنید!

تصویر favicon : فرمت png

فرض میکنیم الان در فتوشاپ, تصویر مربعی با پس زمینه سفید دارید. علامت چشم کنار پس زمینه در قسمت layers را بردارید تا پس زمینه transparent شود. هدف این است که تنها همان حرف انگلیسی یا یک کلمه یا شکلی که بعنوان فیو آیکون در نظر گرفته ایم در بالای tab بروزر نمایش داده شود. نمیخواهیم پس زمینه سفید دیده شود بهمین دلیل چشم کنار آن را برداشتیم. حالا برای ذخیره تصویر موجود کافیست ctrl و shift و S را در کیبورد بگیرید تا پنجره باز شود و شما بتوانید نام فایل و نوع فایل را برای ذخیره کردن انتخاب کنید. پیشنهاد میشود نام آن favicon باشد و نوع فایل آن png انتخاب شود.

قرار دادن favicon در وردپرس

همانطور که یک تصویر معمولی را آپلود میکنید این تصویر را نیز آپلود نمایید! حالا در داشبورد وردپرس, گزینه ” نمایش > سفارشی سازی ” را انتخاب کنید! گزینه سفارشی سازی را میتوانید بالای داشبورد وردپرس هم بیابید. پس از کلیک بر این گزینه بروزر دو قسمت میشود, قسمت عمده آن نمایی از سایت و قسمت کوچکی از آن یک منو نمایش میدهد. در این منو وارد “هویت سایت” بشوید! به پایین اسکرول کنید! فکر میکنم کافیست! خودتون بقیشو میدونید! 🙂 درسته؟