لوکال هاست برای شبیه سازی وبسایت و پیش نمایش آن

برای شبیه سازی سایت قبل از اینکه آن را منتشر کنیم تا همه ببینند, در ویندوز نرم افزاری را نصب میکنیم تا نقش آن محیط را ایفا کند. این محیط شبیه سازی کننده میتواند یکی از نرم افزار های xammp یا نرم افزار wammp باشد. حالا این نرم افزارها, مکانی برای ذخیره کد ها بوجود می آورند که به آن لوکال هاست localhost گفته میشود.

سوال: چرا بهش میگیم لوکال هاست؟

معنی آن کاملا واضح است. دلیل نامگذاری اش بخاطر این است که هاست در ویندوز ایجاد میشود. اگر هاست در سرورهایی در اینترنت بود که شما خریداری کرده بودید, آنگاه به آن لوکال هاست نمیگفتیم, بلکه همان هاست host بود. برای اطلاعات بیشتر پیرامون انواع هاست و تفاوت و تشابه آنها میتوانید به این مقاله بروید! بالاخره میخواهید روزی هاست برای سایت خود بخرید!

دانلود و نصب لوکال هاست xammp

اینجا از لوکال هاست xammp استفاده میشود. برای دانلود کافیست در گوگل عبارات bitnami xammp را جستجو کنید. حالا چند کلیک لازم است تا به سایت بروید و زمپ را دانلود فرمایید, نصب فرمایید! حدود بیست دقیقه زمان دارد.

بیست دقیقه بعد …

الان باید شاد باشید! میپرسید چرا شاد باشم؟ خب بخاطر اینکه یک گام برداشتید! اگر احساس میکنید به تفریح نیاز دارید, خب چرا تفریح به خود نمی دهید؟ بیخیال این مقاله شوید و کمی موسیقی گوش دهید یا فیلم مورد علاقه تان را تماشا کنید! شما باید همیشه مقداری علاقه به برنامه نویسی را در خود نگه دارید! نباید به خود فشار آورید که بعدا ذهنتان برنامه نویسی را با تلخی بشناسد!

حفظ انگیزه و انرژی روانی

مراقبت از داشتن حس خوبی که نسبت به برنامه نویسی دارید بخشی از فرایند یادگیری است. باید کاری کنید که حوصله داشته باشید تا یکسال یا بیشتر حوصله کدنویسی را در خود حفظ کنید! باید کاری کنید که حافظه تان برنامه نویسی را با قسمت های شادی آور و لذت بخشش بشناسد! باید کاری کرد تا وقتی کلمه برنامه نویسی را میشنوید یا جایی میبینید, در دلتان قند آب شود. دانشمندان روی روحیه خود کار میکنند تا به درجات علمی دست یابند. هوش هیجانی EQ در کنار هوش محاسباتی IQ باید رشد کند.