میزبانی هاست و معرفی انواع هاست

اولین بار در سال ۱۳۹۶ بود که میزبانی هاست خریدم. حدود پنجاه هزار تومان برای صد مگابایت شد. سال ۱۳۹۷ هم چندین بار میزبانی هاست خریدم و سایت هایی راه اندازی کردم. تجربه کار با آن را پیدا کردم. چند روز برای اینکه همین سایت juniorfrontend.ir را راه اندازی کنم نیز هاست خریدم. بنظر شما چه نوع هاستی خریدم؟ هاست لینوکس سی پنل ایران را خریدم!

میزبانی با هاست لینوکس یا هاست ویندوز

هاست لینوکس برای وردپرس مناسب تر از میزبانی هاست ویندوز است. بخاطر همین آن را به عنوان میزبان انتخاب کردم. وردپرس با زبان برنامه نویسی php ساخته شده و هاست لینوکس هم از همین زبان پشتیبانی میکند. این درحالی است که اگر میخواستم سایتی با nodejs راه اندازی کنم که با زبان برنامه نویسی javascript نوشته شده است از میزبانی هاست ویندوز استفاده میکردم. هاست ویندوز زبان asp .net را نیز پشتیبانی میکند.

گواهینامه ssl رایگان در برخی هاستینگ ها همراه خرید هاست ارایه میشود.

گواهینامه SSL و افزودن https به آدرس سایت

میزبانی هاست من ssl رایگان هم ارایه میداد. گواهینامه ssl که باعث میشود آدرس سایت امنیت بیشتری داشته باشد و البته بهتر هم seo بشود, همان پیشوند https است که بجای http استفاده میشود. برخی هاستینگ ها مثل میهن وبهاست این امکان را دارد تا ssl رایگان به شما بدهد. هنگامیکه هاست خریداری کردید در پنل کاربری خود درخواست ssl رایگان بفرستید. سپس در وردپرس هم یک پلاگین پیدا کنید تا http را به https تبدیل کند. معمولا پلاگین هایی که تعداد دانلودش از بقیه بیشتر باشد بهتر است.

مقاله من همینجا تموم میشه! کم گوی و پرورده گوی! من هروقت میبینم مقاله زود تموم میشه خوشحال میشم و از مقالات زیاد خوابم میگیره! شما هم مثل من از مقالات کم حجم لذت میبرید؟ شما میتوانید مرا تشویق مالی کنید!