نصب وردپرس روی لوکال هاست در ویندوز

به عنوان گام اول به سایت وردپرس به نشانی wordpress.org بروید و گزینه دانلود را انتخاب کنید. فایل zip دانلود شده را Extract کنید! پوشه را cut کنید تا به پوشه htdocs در آدرس C://xammp/htdocs بروید و آنجا paste کنید. میخواهیم نصب وردپرس انجام دهیم.

روشن کردن سرورهای xammp

کافیست به درایو C بروید و وارد پوشه xammp شوید آنگاه به پایین صفحه اسکرول کنید تا فایل های آخری را ببینید. سه آیکون نارنجی است و شما سومین را دوبار کلیک کنید! سپس از پنجره نمایان شده از پنج دکمه start فقط دوتا start اولی را کلیک کنید!

پس از کلیک کردن دکمه های start دو دکمه جلوی آنهاست که قابل کلیک کردن میشود. هر دو دکمه را بزنید! دو پنجره در بروزر نمایان میشود. یکی phpmyadmin است و پر از تنظیمات است. دیگری آدرس localhost است و سایت ما را نشان میدهد.

کار با phpmyadmin در محیط xammp

میخواهیم دیتابیس و یوزر و پسورد بسازیم. در پاراگراف بعدی به آن نیازمندیم. برای این هدف, محیط phpmyadmin را در بروزر می آوریم. در پاراگراف قبل گفته شد که چگونه phpmyadmin را در بروزر بیاریم. ویدیو زیر ساخت دیتابیس در phpmyadmin را نمایش میدهد:

تصاویر زیر ساخت کاربر و پسورد برای دیتابیس ها در phpmyadmin را نشان میدهد.

تمام دکمه ها انتخاب شده اند! ساخت یوزر برای دیتابیس – نصب وردپرس

کار با apache در محیط xammp

در پاراگراف های قبل, گفته شد که دو دکمه جلوی دکمه های start را میفشاریم تا دو tab در بروزر به ما نمایش داده شود. یکی از آنها آدرس localhost است و در آن وردپرس نمایش داده میشود که میخواهد نصب شود. در حین مراحل نصب از ما دیتابیس, یوزرنیم و پسورد میخواهد. این سه تا را در پاراگراف قبل ساختیم.

نصب وردپرس انجام شد!

چند کلیک شما را به اولین سایت وردپرسی تان میرساند. در آخرین گام ها از شما خواسته میشود که یوزر پسورد انتخاب کنید و در مرحله آخر به صفحه login هدایت میشوید, حالا همان یوزر پسورد را وارد کنید تا به داشبورد دسترسی پیدا کنید و محتوای سایت را کنترل نمایید!

سوال: دفعه بعد که خواستم سایتمو ببینم چیکار کنم؟

پاسخ: از این پس میتوانید با وارد کردن localohost/wp-admin  به قسمت آدرس بروزر به صفحه لاگین بروید و پس از وارد کردن یوزر و پسورد به داشبورد دسترسی پیدا کنید! 

از اینکه این مقاله را خواندید سپاسگذارم! میتوانید مرا تشویق مالی کنید!