هاست رایگان Node.js را با Heroku تجربه کنید!

15 بهمن 1399 برچسب‌ها:, , ,

یکی از بهترین روز ها برای هر برنامه نویس شاید روزی باشد که میخواهد نتیجه کدهایش را در یک هاست بارگذاری کند. شما هم به عنوان یک برنامه نویسی وب حتما به فکر هاست مناسب هستید. دراین مقاله به صورت کامل به تشریح مراحل بارگذاری اولین پروژه ند جی اس در heroku می پردازیم.

* هاست لینوکس سی پنل معمولی در مقایسه با سی پنل Node.js

همانطور که در جریان هستید هزینه هاست های لینوکس متفاوت است. زیرا بخشی از قسمت های هاست لینوکس سی پنل در اختیار خریدار قرار نمیگیرد و ما نمیتوانیم در حالت عادی به بخش ترمینال دسترسی داشته باشیم تا زبان هایی مانند پایتون یا ند جی اس را راه اندازی کنیم. در چنین هاست هایی تنها میتوان زبان php را با بالا آورد یا وردپرس نصب کرد. اگر در گوگل سرچ کنید “هاست ند جی اس” نتایجی از چند هاستینگ دریافت میکنید. هزینه هایش را با هاست لینوکس معمولی مقایسه کنید. دو سه برابر بیشتر است. زیرا امکان دسترسی به بخش های بیشتری را به شما میدهد.

* چگونه با Heroku کار کنیم؟

* مرحله 0: پیشنیاز Node.js را نصب کنید!

به سایت Node.js بروید و خیلی ساده نرم افزار را نصب کنید. حالا در ترمینال به کامند npm باید دسترسی داشته باشید. در مراحل بعد با این کامند کار میکنیم.

گام اول: سیستم کنترل ورژن Git را نصب کنید!

کافیست به سایت گیت بروید و مانند هر برنامه دیگری که برای ویندوز نصب میکنید، مراحل نصب این نرم افزار را هم طی کنید! به همین سادگی! در مراحل بعد میگویم که چگونه بفهمیم گیت نصب شده یا نه.

گام دوم: یک ریپوسیتوری لوکال راه اندازی کنید!

گام اول: از این لینک ریپوسیتوری را دانلود کنید. فایل زیپ دانلود شده را اکسترکت کنید.

گام دوم: همزمان دکمه shift با کلیک راست موس را بزنید و از میان گزینه ها open powershell window here را انتخاب کنید.

گام سوم: در ترمینال باز شده عبارت زیر را بنویسید و صبر کنید تا پکیج ها دانلود شوند

npm install

گام چهارم: کامند زیر را در ترمینال وارد کنید:

npm start

گام پنجم: بروزر را باز کنید و ادرس زیر را در ادرسبار بروزر وارد کنید:

 localhost:5000

اگر درباره طلا و قیمت ان نمایش داده میشود یعنی کدها و ترمینال درست کار میکند. وقت ان است که به مرحله بعد برویم تا این ریپوسیتوری اماده شده را به Heroku منتقل کنیم.

* مرحله 3: انتقال به Heroku

گام اول: به سایت Heroku بروید و ثبت نام خود را انجام دهید.

گام دوم: در این سایت باید یک اپلیکیشن ایجاد کنید. کافیست create new app را بزنید!

گام سوم: حالا برای اپلیکیشن خود یک pipline ایجاد کنید. یک پیپ لاین به شما کمک میکند تا مراحلی که در توسعه اپلیکیشن خود طی میکنید را در یک نمودار ببینید! این مرحله هم با یک کلیک تمام میشود.

گام چهارم: حالا به دسکتاپ خود بروید و روی فولدر راست کلیک کنید (همزمان با نگه داشتن Shift) و گزینه open powershel window here را انتخاب کنید.

گام پنجم: برای ثبت اطلاعات باید گیت را به پروژه اضافه کنیم پس کد های زیر را وارد کنید:

git init
git add .
git commit -m "commit"

گام ششم: در ترمینال، کد زیر را وارد کنید تا بروزر را باز کند و درخواست کند تا وارد هیروکو شوید:

heroku login

گام هفتم: حالا که وارد شدید، پروژه را به هیروکو اضافه کنید! برای این کار کامند زیر را وارد کنید و به جای سه نقطه نامی که در هیروکو برای پروژه انتخاب کردید وارد کنید. (سایت هیروکو > پنل کاربری > پنجره deploy )

heroku git:remote -a ...

گام هشتم: برای ارسال کدها به هیروکو کافیست command زیر را باز کنید!

git push heroku master

گام نهایی: شما با موفقیت اپ خود را به هیروکو فرستادید. برای اینکه سایت خود را مشاهده کنید به پنل کاربری هیروکو بروید و وارد بخش همان اپلیکیشن مورد نظر بروید و روی دکمه open app که در بالای صفحه سمت راست نمایان میشود کلیک کنید. ادرس سایت شما باید چیزی شبیه این باشد:

https://appname.herokuapp.com

از اینکه این مقاله را خواندید سپاسگذارم!