پوسته وردپرس: دستکاری کدهای پوسته twentyseventeen

آرزوی شادمانی! در این مقاله درباره پوسته های وردپرس عزیز میخوانیم! به پوسته, قالب هم میگوییم و به انگلیسی theme نوشته میشود. وردپرس پوسته های رایگان و پولی دارد. قالب های فارسی را میتوانید با قیمت های زیر یک میلیون تومان بخرید و با احتساب هزینه نصب و راه اندازی بیشتر از یک میلیون از مشتری خود دریافت کنید.

در این مقاله میخواهیم یک قالب آماده ی اپن سورس مثل twentyseventeen را تغییر دهیم. با خوانش این مقاله متوجه آسانی کار با کدهای php وردپرس میشوید! در پایان یک پوسته وردپرس خواهیم داشت که یک بلاگ محسوب میشود و صفحه آرشیو پست هایش کمی زیباتر شده است.

پوسته وردپرس – سال دوهزاروهفده

فعال کردن یک پوسته در وردپرس

در وردپرس به گزینه پوسته یا theme بروید و در پنجره باز شده, از میان پوسته ها, پوسته twentyseventeen را برگزینید! به همین راحتی! 🙂 این پوسته بصورت پیشفرض در میان پوسته ها وجود دارد. نیازی به نصب نیست فقط فعالش کنید!

نکته: اگر زبان داشبورد وردپرس شما انگلیسی است میتوانید برای تغییر زبان وردپرس از انگلیسی به فارسی به گزینه settings بروید و general را انتخاب کنید. در صفحه باز شده از قسمت languages زبان فارسی را انتخاب کرده و سپس دکمه save پایین همان صفحه را انتخاب کنید! چه زیبا شد! درست میگویم؟

قرار دادن یک پوسته در وردپرس بصورت دستی

یک پوسته دلخواه وردپرس را میتوان دانلود کرد یا ایشالا وقتی یادگرفتیم و خودمون یه پوسته ساختیم, آنگاه پوسته خودساخته را به آدرس زیر میریزیم:

C://xammp/htdocs/wp-content/theme

چند نوشته به نوشته های وردپرس اضافه کنید!

کافیست در وردپرس گزینه نوشته ها را انتخاب کنید. سپس گزینه افزودن را انتخاب کنید! در برگه باز شده عنوان و متن ایجاد کنید! میتوانید در گوگل سرچ کنید لورم ایپسوم و پاراگرافی از آنجا بیاورید! یا هر پاراگرافی را از جایی کپی پیست کنید تا صرفا یک نوشته پر شود, سپس دکمه انتشار را در صفحه سمت چپ بیابید و بفشارید.

برای تولید نوشته های بعدی همین مراحل را تکرار کنید! پس از تولید چند نوشته به بروزر به آدرس localhost بروید تا نوشته های منتشر شده را ببینید! در ساید بار  در قسمت بایگانی ها یک گزینه را بفشارید تا صفحه آن در بروزر بیاید. قصد داریم ظاهر این صفحه را تغییر دهیم! این صفحه در بروزر را باز نگه دارید!

هورراا …!! لحظه دستکاری کدها فرا رسیده است!

در وردپرس به گزینه نمایش میرویم. چند گزینه زیر آن نمایان میشود. اولین گزینه پوسته است و آخرین گزینه ویرایشگر پوسته است. گزینه آخر انتخاب میشود. صفحه جدید باز میشود و قطعه کدهایی ببینیم! همچنین نام چند فایل در کنار این کدهاست! میتوانید بگویید الان در حال مشاهده کدهای کدام برگه هستیم؟ بصورت پیشفرض کد های برگه style.css را میبینیم! بیایید بجای style.css سراغ archive.php برویم!  قطعه کد زیر را در وسط کدهایش پیدا کنید


get_template_part( 'template-parts/post/content', get_post_format() );

کد بالا را با قطعه زیر جایگزین کنید!

?> 
<div style="width: 100%;border-radius: 3px;border: 1px solid rgba(0, 0, 0, 0.2);box-shadow: 2px 2px 2px rgba(0, 0, 0, 0.2);margin:10px auto ;padding:15px ;"> 
<a href="<?php the_permalink(); ?>"> 
<h2 style='color:darkblue;font-size:20px'>
<?php the_title(); ?>
</h2> </a> <?php the_excerpt(); ?> </div> 			
 <?php

دکمه ای در پایین صفحه است با عنوان “به روز رسانی پرونده” که باید آن را بفشارید! تا تغییرات ذخیره شود. حالا دوباره به سایت برگردید و صفحه ای که باز نگه داشته اید را رفرش کنید! از تغییرات لذت ببرید! حالا بجای اینکه تمام متن مقاله در بایگانی نمایش داده شود فقط خلاصه ای از آن نمایش داده میشود و دور هر مقاله یک کادر کشیده شده است.